Poštovani,
    molim vas za savjet. Na koži oko ramena a više u blizini pazuha, pojavljuje mi se promjena na koži. Prvo se pojavi malo crvenilo koje za dan dva dobije drugi izgled. Ima oblik ugriza gdje su iviče malo zadebljane, crvenkaste boje, a sredina izblijedi i tanak sloj kože se oguli. Koristila sam kremu na bazi kortizona i tek onda se obratila ljekaru. Zbog upotrebe kreme morala sam čekam 7 dana da bih otišla u laboratoriju na ispitivanje da li su u pitanju gljivice. Rezultat nije pokazao da je u pitanju gljivično oboljenje. Mislila sam da je sve prošlo ali nakon par sedmica opet se pojavilo. Prvo na prednjoj strani lijevog ramena u blizini pazuha, a onda pozadi ramena, pa sad na desnoj strani ramena. Kad prolazi počinje blijediti. Zadrži se najmanje sadam dana promjena na koži. Na drugim djelovima kože nema promjena. Molim vas da mi date savjet šta dalje da činim.
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      niste naveli šta ste koristili posle postavljanja dijagnoze gljivičnog oboljenja. Gljivične infekcije neobrasle kože se leče antimikotičnim kremovima, ali je neophodno da se oni upotrebljavaju dovoljno dugo. Ponekad dolazi u obzir i upotreba tableta protiv gljivica, ali se morate obratiti dermatologu