Poštovana,
    Od pre dve god je počelo da mi se javlja neko crvenilo ispod očiju. Tada sam imala neku krizu, dosta sam se nervirala i plakala i tada je to i počelo. Dermatolog je rekla da je to neka alergija i dala mi galenikinu  hidrokortizon mast za oči. U zadnje vreme je međutim počelo opet da se pojavljuje iako nemam nekih problema i nisam pod stresom. Pojavi se crveni deo, kao da me je neko ogrebao, širi se i posle se pojave ljuspice suve kože. Od hidrokortizona to prođe međutim posle nekog vremena se opet pojavi. Da li postoji mogućnost da se trajno izleči?
    Hvala

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      na osnovu vašeg opisa može doći u obzir neka alergijska reakcija ( atopijski dermatitis), ali i seboroični dermatitis. Međutim, dodatni problem je duga upotreba kortikoidne masti ( hidrokortizon), koja može da dovede do tzv " steroidnog dermatitisa", odnosno do pogoršanja promena po prekidu upotrebe ovih preparata. Svi ovi poremećaji se mogu rešiti, ali morate imati adekvatnu terapiju, te je potrebno da konsultujete dermatologa.