Po telu mi izbijaju mladeži već godinama na mestima gde ih nisam imao. Neki su narasli i dosta su veliki. A ja se bavim bodybuilding-om i to mi jako smeta. Da li postoji neki način da bar zaustavim rast novih tj da sprečim da mi ne izađe jos koji?

    Odgovoreno: 22. 05. 2009.
    • Poštovani,
      broj mladeža na telu je uslovljen genetikom, obično još neko od srodnika ima velliki broj mladeža. Ne postoji način da sprečite pojavu novih mladeža, ali morate znati da možda nisu sve promene pravi, pigmentni mladeži, možda se radi i o nekim drugim promenama (npr papilomima), koje mogu biti uzrokovane virusima. Konsultujte dermatologa, možda bar jedan deo vaših kožnih promena može da se ukloni nekom dermatološkom procedurom.