Poštovani,
    Na desnoj nozi odnosno na delu stopala oko i između prstiju imam nesnosan svrab koji zbog jakog češanja dovodi do perutanja i ljuštenja kože. Da li to može biti neka od gljivičnih infekcija i ako jeste na koji način se leči.
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 15. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Promene koje opisujete mogu da budu posledica gljivične infekcije kože stopala. Pokušajte sa nekim kremom protiv gljivica (kansen, daktanol, mycoril). Pored krema neophodna je i redovna higijena, nošenje pamučnih čarapa koje se redovno menjaju, ali i uklanjanje gljivica iz postave obuće koju nosite. Pokušajte sa posipanjem unutrašnjosti obuće puderom obytin ili kanesten.
      Pozdrav.