Poštovana,
    Prije par dana sam vam pisala al nema odgovora pa vas molim ako ste u mogućnosti da mi se javite moj problem je sa kožom već odavno, ovako prije 4 godine sam dobila rash alergiju od otrova jer sam radila u kompaniji gdje su otrovi od gume itd. Bila je prisutna po prsima, i ramenima ali desna ruka više, to je kao izliječeno al blizu nekog otrova vraćalo se po prsima najvise i desna ruka od tada mi je taj dio osjetljiv pogotovu prsa gdje su vidljive bijele fleke i često dolazi do svrbljenja tijela mada imam problema sa glavoboljom da li je od toga pa me uhvati svrbež i tu gdje zasvrbi pojavi se bubuljica crevena otekla i tvrda kao kad ujede komarac i gnoji se najviše bude po desnoj ruci rame malo stomak leđa mažem nekim kremama 1% hydrocortisone krema pomogne al se vrate dal od glavobolje sa napadom od koje patim ( migrena sa napadom) il su posljedice kako da očistim kožu i kako da otklonim bijele fleke po prsima i malo po dojkama kao neki sitni ožiljci vidljivi su nemogu obući garderobu sa dekolteom molim za pomoć trenutno koristim poslije kupanja nivea losion i nivea za tijelo za tuširanje i za lice niveu al flekice se vide.
    Pozdrav iz Amerike i najbolji ste tim.

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      vaše promene na koži najverovatnije nemaju veze sa migrenoznim glavoboljama. Nove nalete promena morate tretirati kao i ranije antialergijskom terapijom ( tablete i masti). Ukoliko su bele fleke koje opisujete ožiljne promene nastale posle prethodnih alergijskih reakcija, pre svega ne smete češati promene (obično ovo prouzrokuje nastanak ožiljka). Stare ožiljke možete tretirati silikonskim gelom dermatix.