Poštovani,
    moj i problem mog partnera je sledeći: zbog upale jajnika, a imam i još nekih problema ( mokraćni putevi su u pitanju, bolovi pri mokrenju i malo peska i krvi u urinu, kao i bakterija), ja i moj partner nismo imali odnose dugo. Moja 2 ciklusa sigurno! Nakon toga mi doktorka prepiše da koristim vaginalete, zbog sumnje da nema nekih bakterija u vagini pa da se pročisti malo. Nakon korišćenja tih vaginaleta i dnevnih uložaka koje inače ne volim da koristim, pojavili su mi se kondilomi. Zbog novčane situacije, skidaću ih sledećeg ciklusa. Ja i moj partner nismo imali odnose sve do prošle nedelje kada smo pokušali sa kondomom, ja nisam imala bolove u nekom položaju. Nakon 2 dana smo primetili da moj partner ima na donjem delu glavića neke male tačkice. Uplašili smo se da nije nekako moguće da se to prenese iako smo koristili kondom?! I kom lekaru bi trebalo da se obrati za pregled? Hvala!

    Odgovoreno: 26. 05. 2009.
    • Poštovani,
      kondilomi su polne bradavice, izazvane virusima. Prenose se uglavnom polnim odnosom i kada se dijagnostikuju neophodno je njihovo uklanjanje. Potrebno je da se vaš partner javi dermatologu, a ukoliko su kod vas kondilomi na spoljnim genitalijama i vaš tretman može sprovoditi dermatolog. Ukoliko su kod vas kondilomi intravaginalno, ili na grliću materice, obratite se ginekologu.