Poštovani,
    Imam problema sa licem naime prije godinu dana pojavile su mi se dvije fleke u obliku bubuljice s obje strane obraza, tačnije oko nosa, da bi se počele širiti prema bradi, nemam nikakvog svrbeža ni pečenja jedino što mi ružno izgleda. Bila sam kod dva dermatologa jedan mi je rekao da je to seboroični dermatitis i dao mi je neke kreme koje sam spravlja malo mi je bilo bolje ali se ponovo vratilo, poslije sam išla drugom dermatologu i on mi je rekao da imam perioralni dermatitis. Naime mene zanima da li su te dvije dijagnoze iste i da li ima lijeka ovom mom problemu i ako možete vi da mi date neku preporuku koju kremu da koristim.
    Unaprijed zahvalna. Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Perioralni dermatitis je poremećaj, koji se prvenstveno lokalizuje oko usta, na obrazima i bradi. Ponekad i seboroični dermatitis može da ima ovu lokalizaciju, tako da je moguće da se radi o jednom istom poremećaju. I perioralni i seboroični dermatitis se leče, morate biti uporni.
      Pozdrav.