Poštovani,
    Moja djevojčica je rođena sa crvenilom kože na jednom očnom kapku, dijelu između obrva i dvije tačke iznad gornje usne. To crvenilo je nepravilnog oblika, ali nije iznad nivoa kože. O čemu se radi? Da li će proći samo od sebe? Da li je u pitanju hemangiom?
    Hvala.

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Prema Vašem opisu promena kod Vašeg deteta može biti tzv ravni (planus) hemangiom, tj, vrsta proširenja krvnih sudova koja daje takvu prebojenost kože. Za razliku od hemangioma koji su izdignuti iznad ravni kože, ovaj kod vašeg deteta se obično ne povlači spontano. Niste naveli starost deteta, pa za detaljnije informacije o dijagnozi i eventualnoj terapiji morate konsultovati dermatologa.