Poštovani,
    Prije nekoliko godina mi je konstatovana psorijaza, koja zahvata površinu kože do 10%. Do sada sam nanosila esperson, koji više nije efikasan. Koju kremu sada da koristim.

    Odgovoreno: 11. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Pošto Vaša psorijaza ne zahvata veliki deo telesne površine, verovatno se može držati pod kontrolom lokalnom terapijom (mastima). Najčešće se koriste tzv kortikosteroidne masti (kao esperson). Ukoliko Vam esperson nije delotvoran, možete pokušati sa drugim mastima iz ove grupe, eventualno sa mastima koje imaju kao dodatak i salicilnu kiselinu (diprosalic, belosalic). Ukoliko ne dolazi do poboljšanja, javite se dermatologu, možda dolazi u obzir i neka druga terapija.