Poštovani doktore!
    Imam 30 godina i u zadnjih dvije godine sam imao jako bogat sexualni zivot sa više partnera. Kada kažem više partnera mislim u prosjeku u zadnje dvije godine da sam promjenio najmanje 60 partnerica. I nakon toga prije 3 mjeseca sam upoznao djevojku zbog koje sam odlučio da prestanem da živim tim načinom života. Ali u brzo nakon stupanja u sexualni odnos sa novom djevojkom došlo je do problema naime kod moje nove djevoke se pojavio sekret u većim količinama, ja sam joj sugerirao da ode kod ginekologa što je ona i uradila. Ginekolog je utrdio da u vagini postoje bakterije koje nisu pretjerano štetne ali mogu nekada da uzrokuju rak grlića materice takođe je napomenuo da se te bakterije u većini slučajeva prenose sexualnim putem. Ja na penisu nisam primjetio ništa čudno, nemam ni sekret niti svrab niti bilo što da bi mogao reći da mi nešto izgleda sumljivo. Naravno djevojka me je ostavila ali ja želim da pronađem ženu mog života ali pri tom da je ne zarazim nekim bolestima. Šta je potrebno da uradim da budem siguran da ne nosim neke viruse ili bakterije, mislim koje preglede?
    Unaprijed zahvalan Roćko.

    Odgovoreno: 19. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Obzirom na veliki broj seksualnih partnera, posebno ukoliko su odnosi bili bez zaštite, razumno je uraditi ispitivanja. Konsu za početak bi trebalo uraditi pregled na hlamidije i mikoplazme, ali i testove na lues i hiv. Konsultujte dermatovenerologa.