Poštovani,
    Imam problem sa flekama po licu. Pojavile su se u trudnoći i posle porođaja su nestale. Sada su se ponovo pojavile. Najizraženije su leti. Da li je moguće da su nastale korišćenjem nekih lekova?
    Hvala

    Odgovoreno: 05. 05. 2009.
    • Poštovana,
      moguća je pojava pigmentnih fleka na koži lica u trudnoći, koja je vezana za hormone koji se u toku trudnoće stvaraju. Takođe je moguća pojava tamnih fleka na koži izloženoj suncu i kod upotrebe nekih lekova, kozmetičkih proizvoda ( parfemi) i sl. Savetujem vam da koristite dnevne kremove koji imaju zaštitne filtere ( spf) . Ukoliko su fleke izražene javite se dermatologu.