Pozdrav,
    zanima me da li je pametno umivati se baš hladnom vodom? Npr. ujutro smo svi bunovni i topli nakon sna, i sad se umijem baš hladnom vodom, jel čuo sam da hladna voda zateže kožu na licu. Isto tako sa tuširanjem pitanje, da li je pametno tuširati se naizmjenice hladnom/vrućom vodom, čuo sam da je to za osvježavanje i za cirkulaciju, molim vaše mišljenje,
    zahvaljujem!

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovani,
      ukoliko vam ne smeta, možete se umivati hladnom vodom, neće biti štetnih posledica. Naizmenično tuširanje toplom i hladnom vodom (bez preterivanja) dovodi do naizmeničnog skupljanja i opuštanja krvnih sudova i na taj način jača njihove zidove, te deluje stimulativno, u pravu ste!
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #28119

    • Postovani. . . Da li mi mozete reci da li je voda stetna za lice, od jedne stare bake cula sam da se nije umila 30 godina, samo vlaznim maramicama obrise lice, voda nije dotakla njeno lice toliko godina. . A baka vjerujte ima lice kao u dijevojke od 30 godina! Molim vas da mi kazete svoje misljenje?