Poštovani,
    već duže vrijeme primijetila sam da se na mojim rukama tokom proljeća stvaraju rane kao pukotine, koje krvave i bolne su, tako da mi svaki kontkat sa bilo čim predstavlja bol i krvarenje terane. Treba vremena da prođe i po nekoliko dana da ta rana zaraste. Koju kremu da koristim i šta da radim povodom ovoga problema.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      verovatno imate osetljivu i suvu kožu, koja u prelaznom vremenskom periodu reaguje promenama koje i vi opisujete. Takva koža zahteva dodatnu negu, te je neophodno da u proleće kožu štitite adekvatnim (masnim) kremovima za ruke, koje treba nanositi više puta dnevno. Takođe, ruke treba utopljavati i ne izlagati hladnoći i vetru. Ukoliko se pojave duboke pukotine, koje krvare, morate voditi računa da ne dođe do infekcije, koja bi dodatno komplikovala situaciju.