Poštovani doktore,
    Dosta imam svetli ten, i prošle godine sam izgoreo od sunca, mislim da su opekotine bile drugog stepena jer su se javili plikovi. Imam 17 godina, i hteo bih da pitam da li bi smeo na more ove godine i pored zaštite sa kremama, jer mi je koža na ramenima sad vrlo osetljiva?
    Pozdrav.

    Odgovoreno: 30. 04. 2009.
    • Poštovani,
      Prekomerno izlaganje suncu je neopželjno za svakoga, a posebno za osobe sa svetlim tenom, plavim očima i sklonošću ka pojavi opekotina pri sunčanju. Zato je neophodno da se intenzivno štitite od sunčevog zračenja u toku cele godine, tj da koristite kremove sa zaštitnim faktorom (spf). Na letovanju takva zaštita mora da bude još intenzivnija, pa podrazumeva antisolarne kremove sa visokim spf, zaštitnu odeću, izbegavanje sunca između 11 i 16h. Ukoliko se pridržavate ovih saveta nema razloga da i ove godine ne uživate u odmoru.
      Pozdrav.