Poštovana,
    Već 17god. Imam problem sa lošom cirkulacijom na šakama i stopalima, ali i po telu mi se javljaju crveno modre mreže, od kojih me je stid kad je proleće i nosim kratke rukave. Kako da ublažim te promene i učinim ih neprimetnim?
    Hvala

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      promene koje opisujete su verovatno posledica neadekvatne periferne cirkulacije. Brojni su uzroci, koji mogu da dovedu do ovih tegoba (pušenje, stres, oboljenja periferne cirkulacije, neka reumatska oboljenja itd), ukoliko su vaše tegobe posledica nekog od pobrojanih stanja, treba pre svega lečiti osnovni uzrok. Takođe, izbegavajte izlaganje hladnoći, nosite adekvatnu toplu odeću (rukavice), prekinite sa pušenjem (ukoliko ste pušač). Poboljšanje opšteg zdravstvenog stanja uz pomoć vežbanja i adekvatne ishrane takođe može da pomogne.