Poštovana,
    Mom sinu, koji ima 9 godina, pre godinu dana izašla je bubuljica na obrazu, nije mogla da se iscedi, liči na potkožnu. Posle godinu dana imam utisak da ja malo veća, ne značajno, bez znakova da je upaljena. Da li detetu smem da mažem flogocid mast, ima li ta mast poznata neželjena dejstva i kontraindikacije? Ili preporučujete neki drugi tretman?
    Hvala!

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      mast flogocid se koristi za zapaljenjske promene na koži. Po vašem opisu ne bih rekla da kod vašeg deteta postoji zapaljenje, te nema potrebe da koristite flogocid. Nemojte sami cediti "bubuljicu", konsultujte dermatologa, možda se radi o nekoj cističnoj promeni. Inače mast flogocid nema poznata neželjena dejstva.