Poštovani,
    prošle godine su mi između stomaka i grudi, u obliku talasa izašli kao neki lišajevi, ne znam kako da nazovem, kao minijaturni plikčići koji se spajaju. Na početku je bilo crvenkaste boje, a kasnije je sve više dobijalo tamnu boju. Širilo se malo i na leđa, a napred se spustilo do pupka. Doktorka mi je tada prepisala micoseb šampon, plikčići su nestali a umesto njih je ostala jako tamna boja. Ja sam prestala da koristim šampon, jer sam mislila da će mi se to samo povući, ali posle skoro godinu dana sam bila primorana opet da odem na pregled, jer ružno izgleda i čini mi se da se još malo proširilo. Doktorka mi je rekla da se to ne može rešiti, da će zauvek tako ostati, a ja iskreno sumnjam u to. Zato Vas molim za mišljenje i savet.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovana,
      Prema vašem opisu, a i prema terapiji koju ste dobili, verovatno se radilo o nekoj površnoj gljivičnoj infekciji. Ne bi trebalo da ove infekcije ostavljaju trajnu pigmentaciju, ali za terapiju vaših promena treba da posetite dermatologa.