Poštovani,
    uzimao sam caps. Palitrex 500 mg (na 8h po1) zbog jake upale grla. Nakon završetka terapije na jeziku su mi se javile gljivice. Interesuje me da li će to proći ili moram neku terapiju da koristim?
    Hvala.

    Odgovoreno: 01. 05. 2009.
    • Poštovani,
      Posle uzimanja antibiotika moguća je pojava gljivičnih infekcija, posebno na sluzokožama. Gljivične infekcije ne mogu proći spontano, te Vam savetujem da koristite neki antimikotik (npr daktanol oral gel ili tablete nistatin koje možete istopiti u ustima).