Dragi doktori dermatolozi,
    interesuje me kako se leći guščija koža, jer sam čula da za nju nema leka. To mi je i dermatolog rekao. Koristila sam razna mleka za telo i ništa.
    Hvala

    Odgovoreno: 06. 05. 2009.
    • Poštovana,
      takozvana " guščija koža " nije posebno oboljenje, već izraženije orožavanje kože oko dlaka, što stvara karakteristični izgled kože. Potrebno je takvu kožu tretirati preparatima koji će je vlažiti, u kombinaciji sa blagim keratoliticima (sredstvima koja ljušte površni, isušeni sloj kože). Na tržištu ima raznih preparata ovog tipa, možete pokušati sa preparatima koji sadrže 10% ureu, ili blagim salicilnim mastima (prave se u apotekama).