1. Uklanjanje mladeža

    Pitanje broj: #156482

    Poštovani,

    Imam 20 godina i na leđima imam poveći mladež koji često povređujem ili zakopčavajući grudnjak ili depilirajući se (imam problem sa pojačanom maljavošću). Želela bih da uklonim mladež jer je na nezgodnom mestu, ali me majka odgovara od toga govoreći da nije bezbedno. Navodno, njena prijateljica je obolela od raka upravo zbog skidanja mladeža. Sa druge strane, čitala sam da je uklanjanje zdravih mladeža potpuno bezbedno. Bila bih veoma zahvalna kada biste me informisali o potencijalnim rizicima uklanjanja mladeža.

    Odgovoreno: 20. 03. 2018.
    • Poštovana,

      Dovoljan razog za uklanjanje mladeža je taj da Vam on smeta, da je na mestu na kom je često izložen povredama ili iritacijama nekada je dovoljan razlog i samo estetske prirode. Svaka promena uklonjana hirurškom operacijom tako i mladež se uklanja u potpunosti i po potrebi šalje na patohistološku verifikaciju tj. pregled koji će potvrditi o kakvoj se promeni radi tj. dati definitivnu dijagnozu. Ova vrsta operacije se izvodi u lokalnoj anesteziji spada u grupu jednodnevne ili ambulantne hirurgije i ne zahteva posebne pripreme kao ni produženi operavak. Potrebno je da se javite plastičnom hirurgu na pregled.