1. Promena na koži glave boje bele kafe

    Pitanje broj: #163914

    Da li mi možete reći nešto više o ovoj promeni na koži samo na osnovu slike. Pojavila se pre 4-5 godina. U početku je izgledala kao nekakva masnoća koja je mogla da se trljanjem ukloni. Danas izgleda ovako. Ne izaziva nikakve smetnje. Ne krvari.

    Odgovoreno: 23. 09. 2019.
    • Na osnovu slike mogu Vam reći da se radi o keratozi i papilomatoznom mladežu, obe promene su bezopasne i benigne prirode, ipak moze se razmatrati uklanjanje zbog lokalizacije i verovatno česte iritacije prilikom šišanja. Nemate razloga za brigu, ali ukoliko često povredjujete promenu ili raste, menja oblik i boju potrebno je ukloniti je.