1. Pigmentirana promena na očnom kapku

    Pitanje broj: #163473

    Od juna prošle godine imam jednu pigmentiranu promjenu na desnom donjem očnom kapku, za koju su dermatolozi ocijenili da je Keratosis seborrhoica, ili Verruca seborrhoica. U prilogu je izvod iz nalaza oftamologa i dermatologa sa privatnih klinika, ordinacija i Kliničkog centra-Odjel dermatovenerologije; Promjena nije označena kao suspektna, ali je preporučena ekscizija promjene, budući da ove promjene imaju tendenciju rasta, kako mi je objašnjeno; Ono oko čega postoji razlika u mišljenju dermatologa i oftamologa - hirurga (i razlog je moje zabrinutosti) je u preporučenom načinu uklanjanja promjene:

    • Operativni tretman, uz PH analizu ili odstranjivanje promjene laserom (vjerovatno termokauterizacija); Interesuje me Vaše stručno mišljenje, posebno uključujuci iskustvo u radiotalasnoj dermatohirurgiji; U prilogu Vam dostavljam izvod iz medicinske dokumentacije i sliku promjene; Nadam se Vašem skorom odgovoru/preporuci.

    Odgovoreno: 19. 08. 2019.

Komentari na pitanje: #163473