Postovani, pre izvesnog vremena pojavila mi se jedna promena na trticnoj kosti, kao mehur, pomalo crvenkaste boje koji me je boleo par dana pa jel boj prestao. Mazao sam kantarionovim uljem pa sam presao na mast sinoderm N. Posao mi je takav da dosta sedim i poprilicno sam maljav, imam 32 godine. Da li to moze biti pilonidalna cista? Mozete li dati savet sta je najbolje uraditi po tom pitanju? Sta bih mogao koristiti od preparata da probam da to resim bez odlaska lekaru?

    Unapred hvala

    Odgovoreno: 22. 03. 2021.
    • Postovana,

      najverovatnije jeste urasla dlaka odnosno pilonidalni sinus. Postoje neke stvari koje mozete uraditi kao prevenciju infekcije ali trajno i jedino resenje je operacija.

      Preporucujem Vam da dodjte na pregled i nakon detaljnog pregleda cu moci da napravim plan Vaseg lecenje, i reci da li je operacija potrebna ili ne.

      Taj problem se nece resiti sam i ti sto vidite na kozi je samo vrh ledenog brega.

      Srdacan pozdrav,

      Mr sci med dr Dragana Petrovic-Popovic