Dobar dan Konstantovana mi je L73.2 dijagnoza. Na desnoj preponi je radjena operacija pre mesec dana. Nakon operacije uvek vezano za menstrualni ciklus pojavilo se isto i na levoj preponi. Ja to povezujem sa hormonima. Interesuje me jel to u nekoj korelaciji sa uraslim dlakama jer ranije nikada nisam imala taj problem?

    Odgovoreno: 16. 01. 2019.
    • Poštovana,

      na osnovu onog što ste napisali pretpostavljam da se radi o supurativnom hidradenitisu. Potrebno je da se javite dermatologu i šlastičnom hirurgu koji će pdrediti adekvatnu terapiju i eventualno hirurško lečenje. Vaš problem može biti udružen sa uraslim dlakama, pilonidalnim sinusom i aknama.

      Stojim Vam na raspolaganju za sva dodatna pitanja,

      Srdačno,

      Ms sci med dr Dragana Petrović-Popović