1. Proređivanje kose: uzrok i posledica

    Pitanje broj: #7542

    Shodno savetu endokrinologa, uradili smo analize kod dečijeg endokrinologa. Analize štitne žlezde glase: TSH 1.527 i FT4 12.38.

    Endokrinolog nam je rekao da smatra da je proredjivanje kose posledica povećanog testosterona i da se ne može ništa više uraditi po tom pitanju. Takodje je napisao da, ukoliko su analize u granicama normale, nema potrebe za daljim laboratorijskim analizama. Nalaz krvi je u redu.

    Da li možemo još nekome da se obratimo ili su ove promene ireverzibilne? Da li možemo da se obratimo npr. dr Svetlani Vujović, endokrinologu u Beogradu ili nekom dermatologu u Beogradu? Imam utisak da dermatolozi leče posledicu, a da endokrinolozi ne mogu da leče uzrok? Da li treba da uradimo testosteronski test i sta bi on pokazao? Pozdrav