Postovana, sa vremena na vreme mi se pojavljuje crvenulo na glavicu penisa i kozici (uglavnom bez svraba). Evo kako tece moje lecenje> 1. Nakon prvog brisa glansa izolovan Enterobacter species, gljivice iz roda Candide nisu izolovane ( lečenje po antibiogramu - lokalno i oralno ) 2. Kontrolni bris glansa: izolovan Streptococcus faecalis u 80% kulture, gljivice iz roda Candide nisu izolovane( lečenje po antibiogramu - lokalno i neki grčki antibaterijski šampon ) 3. Kontrolni bris glansa: izolovano Staph. epidermidis u čistoj kulturi, retke klonije Enterobacter i kolonija gljivica iz roda Candida - jos nisam odneo rezultate mome doktoru Mozete li reći šta znače ovi rezultati sa izmenama kao u fudbalskoj utakmici. Da li i moja supruga treba da uradi bris ( vodimo ljubav sključivo sa kondomom).

    Odgovoreno: 09. 07. 2008.
    • Sve mi se cini,iako nisam obavila pregled,da je povremeno crvenilo posledica preterane higijene i upotrebe agresivnih sredstava za odrzavanje iste.Sve pomenute bakterije su normalni stanovnici creva,i zbog blizine se vrlo cesto mogu naci i na genitalijama.Na kozi citavog tela pa i genitalija  se nalaze bakterije,gljivice,virusi . . .koje zive u ravnotezi.Onda kada se poremeti njihov prirodan odnos,a mi smo ti koji dovodimo do toga,dolazi do preteranog bujanja neke vrste na racun druge sto se manifestuje infekcijom.Upotrebom antibiotika ste samo dodatno otezali situaciju, narocito ukoliko ste ga dugo i nekriticno upotrebljavali.Predlazem Vam da za odrzavanje higijene koristite Dove sapun najvise 1 puta dnevno ,a da zatim nanesete neku blagu kremu za negu(Uriage,Avene. . .) Nosite komotan pamucni ves. Neka partnerka uradi kontrolni bris  -cervikalni i vaginalni zbog sebe i svog zdravlja.