Poštovani, imam 24 godine. Od malena imam problema sa bolestima kože, ranije su to uglavnom bile sitne infekcije, sve dok mi se nisu pojavili simptomi psorijaze.Obratila sam se lekaru, njegova dijagnoza moje bolesti bila je seboreični dermatitis i tad sam započela lečenje mycosebom. Vremenom sam uvidela da nema nikakvog poboljšanja i informisala sam se putem interneta i sama zaključila da se ipak radi o psorijazi i da je doktor pogrešio.Onda sam se obratila apotekaru, koji je igrom slučaja, takođe imao isti problem kao i ja i potvrdio mi da se radi o psorijazi - preporučio mi je didermal mast.Koristila sam je u narednih 3 meseca i bilo je pozitivnih rezultata, ali preko zime mi se pogoršala situacija (što je karakteristično za ovu bolest). Od mnogih ljudi sam čula da ne valja dugo koristiti didermal mast (ne znam zašto), pa sam htela da me Vi posavetujete šta da radim, koji lek bih mogla koristiti? Za sad imam ljuske i crvenilo po glavi(iza ušiju, iznad čela malo), na! spoljnim stranama laktova, a u poslednje vreme mi se pojavljuje na zglobovima nogu (spoljna strana listova). Ono što me, ustvari, najviše brine, jeste što mi se pojavila i na stidnom delu i na leđima (kraj repne kosti).Molim Vas da mi odgovorite na ovu mail adresu i, ako može, da moje pitanje ne bude javno objavljeno. Unapred hvala što postojite.

    Odgovoreno: 09. 05. 2007.
    • Dijagnozu postavlja lekar a ne apotekar.Moguce je da lakar napravi gresku ali zato postoje kontrolni pregledi.Najiskrenije Vam ne bih savetovala da se lecite sami.Jeste da za sada nema leka koji moze u potpunosti da izleci psorijazu ,ali je ovu bolest i te kako moguce drzati pod kontrolom.A to se postize samo timskim radom lekara i pacijenta.Obratite se dermatologu i poslusajte njegov savet.Nesto vise o psorijazi mozete naci na nasem sajtu.Hvala na podrsci,mnogo znaci. Sa nadom da cete se uskoro javiti bez koznih promena
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog