da li je jedna kutija Lamisila (14 tableta) dovoljna da izleci gljivice na noktima koje egzistiraju vise od decenije.Sve sam probala,cak i cupanje noktiju i nista.Da li je moguce da je to psorijaza,a ne gljivice?

    Odgovoreno: 09. 05. 2007.
    • Lamisil jeste lek izbora za lecenje gljivicnih infekcija noktiju,ali nazalost jedna kutija ovog odlicnog leka nije dovoljna da u potpunosti ukloni gljivice.Lecenje gljivicnih infekcija noktiju na rukama obicno traje 6 meseci ,a na nogama cak 12 meseci.Najbolji rezultati se postizu kombinacijom vise terapijskih modaliteta. Dermatolog uvek mora, kada su u pitanju promene na noktima u razmatranje da uzme gljivicne infekcije,psorijazu,lichen... Javite se dermatologu.Da bi se u terapiju uveli oralni amtimikotici neophodno je prethodno dokazati gljivice.
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog