Postovani, imam 26 godina, od svoje 18-te godine imam velikih problema sa aknama na gornjm delu ledja a posebno na ramenima. Akne su velike, ima ih mnogo i veoma su bolne, a ima i dosta mitisera. Posecujem koznog lekara, imao sam svakojake tretmane, koristim razne preparate, pijem lekove, prosle godine sam koristio, u dva navrata, lek ROAKUTAN iako sam o njemu dosta toga lose procitao i cuo, a imao sam problema zbog njega (konjuktivitis)!!! Moj otac je u mladosti imao takodje problema kao i ja sada tako da postoji i mogucnost da sam to nasledio!? I sada sam pod tretmanom. Do skora je bio hemijski, a kada je krenulo toplije vreme tretman je promenjen sa odredjenim preparatima i laserom! Da li znate ko i kako moze da mi pomogne, i kako najbolje ja da pomognem sebi!? Unapred hvala!

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Roakutan je odlican lek samo se mora primenjivati na pravilan nacin-u dovoljnoj dozi i dovoljno dugo.Kao i svaki drugi lek i on na zalost,ima nezeljene efekte i jedan od njih se i ispoljio kod Vas.Nasledni faktor kod  postojanja akni svakako da ima veliki udeo,ali danas postoji mnogo preparat i metoda kojima se akne mogu obuzdati i drzati pod kontrolom.Potrebno je samo naci pravu kombinaciju sto  nije nimalo lako.Za uspeh terapije je svakako bitna,mozda i najbitnija saradnja pacijenta i ordinirajuceg lekara.Morate se strogo pridrzavati svih saveta i preporuka i rezultati ce biti vidljivi.Zato,opredelite se za jednog dermatologa i prepustite mu se.