Doktore,godinama u nazad nekad manje nekad vise imam opadanje kose.Na to sam slabo obracala paznju jer imam izuzetno gustu i jaku kosu,sve do poslednjih nekoliko meseci,gde mi je kosa postala bezivotna,opet pocela vise da opada a teme da se dosta masti.Sva sam bezivotna i umorena a analize krvi su pokazale slab hemoglobin 113,leukocite 4.3 eritrocite 3.84 gvozdje 18.6 holesterol 5.6.Pre nedelju dana posle farbanja kose,koje se poklopilo sa menstrualnim ciklusom naglo mi je u par pranja opala kosa.Sada ne vise tako,ali kosa je vidno proredjena i slaba.Dermatolog mi je pregledom ustanovio dermatitis seborrhoica i alopecia androgena,prepisao diprosalic losion 1 dnevno 5 dana,mycoseb sampon i na kraju minoksidil 2 %.Zanima me vase misljenje,molim Vas za odgovor,za nepunih mesec dana totalno neprimetno izgubila sam gustinu i jacinu svoje kose,zbog koje sam dosta pod stresom,to me je opteretilo da sumnjam da je uzrocnik mozda nesto sasvim drugo.

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    • Slazem se sa predlozenom terapijom s tim sto bi Vam preporucila upotrebu Alpecin sampona za pranje kose-onda kada se kosa zamasti,upotrebu multivitaminskih preparata,recimo Merz specijalnih drazeja i po mogucstvu kriomasazu poglavine tecnim azotom 1x nedeljno.Ukoliko imate jos nekih problema,poremecaja menstrualnog ciklusa npr,posetite i ginekologa i endokrinologa. Alopecije su vec detaljno obradjene na nasem sajtu te tu mozete naci vise informacija.