Postovana Dr. Zlatznvic, Mom bratu je prije 8 mjeseci ustanovljena dijagnoza PEMPHIGUS, lijecen je u klinickom centru Beagrad ali mu se plikovi stalno vracaju. Moje pitanje za Vas: Da li postoji neka krema bilo kod nas ili u inostranstvu da se ti plikovi tretiraju? Unaprijed hvala od srca. Postovanje, Milenka Kruzevic

    Odgovoreno: 10. 07. 2008.
    •  Pemfigus je hronicno autoimuno oboljenje koje zahteva strogo pridrzavanje propisane terapije.Vas brat je u sigurnim rukama te se ne bih slozila sa Vama da mimo ordinirajucih  lekara  tragate za "carobnom" kremom.Na zalost "carobna krema "ne postoji.Sve dok se ne postigne prava doza leka koja "kontrolise" ovu bolest javljace se novi mehurovi.U danasnje vreme ova bolest se moze uspesno kontrolisati . Na Vama je da imate veru,nadu i poverenje u lekare koji lece Vaseg brata.
      P.S.Ukoliko imate jos pitanja ili zelite jos nesto znati o ovoj bolesti ,javite se pokusacu da Vam pomognem onoliko koliko je to u mojoj moci.