Draga doktorka, vec sam Vam pisala da se lecim od akni nekoliko meseci, a trenutna terapija je sledeca: tokom dana skinoren, pa jednu noc metronidazol, a drugu noc preparat koji se pravi u apoteci od sledecih sastojaka (tretinoini 0.025; klindamicin 1.0; bht; tocopheroli; propylenglycal). Moja doktorka mi je rekla da necu koristiti taj preparat dok budem bila na moru, zbog sunca, ali me zanima da li cu smeti par dana u julu bar da odem na bazen i da li tih dana ne bi trebalo da koristim ovaj lek (koji se pravi u apoteci). Hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 07. 2008.
    • Magistralni lek koji ste mi poslali je iz grupe lokalnih retinoida ,te je za vreme njihove primene neophodna upotreba antisolarnih krema sa visokim zastitnim faktorom.Najbolje bi bilo da sledite savete svog lekara ,jer svaki lekar ima neku svoju terapijsku semu,plan.Akne zahtevaju upornost i strpljenje i rezultati nece izostati.