Jednog jutra sam se probudila i videla na desnoj ruci neko crvenilo na tri mesta i samo na jednom mestu ispod crvenila bilo je nesto belicasto i na desnoj strani lica na obrazu tj jabucici obraza. Posto ne volim guzve po zdr.domovima otisla sam do apoteke misleci da meje nesto ujelo preko noci a to belicasto sam mislila da je taj komarac, pauk ili nesto trece ubacio otrov. farmaceut mi je predlozio SYNOPEN mast i tog dana sam mazala samo ruku a obraz ne , jer sam htela prvo da ocistim lice od sminke pa tek onda. Ujutru ,zamalo se nisam onesvestila kada sam ugledala ruku narocito deo koji je imao belicast otorv ili sta vec. Zacrvenelo se, prosirilo se (samo taj deo) oteklo i bilo bolno deo oko toga. Obraz ,sva sreca da sam zaboravila predhodno vece da namazem pa se skoro samo od sebe povuklo. Otisla sam u Dzorzda Vasingtona na koznom odeljenju i doktorka mi je prepisala BELODERM. Mazala sam, a taj deo je izgledao kao da samse opekla na rerni. Posle toga se otvorila rana , skinula kozica. Na ostalim delovima se koza skupila kao u starice(naborana). Da stvar bude jos gora primetila (tek posle tri dana) pojavile su se ne spoljasnjoj strani butine crvenilo ,slicno onome kao kada se noktom ogrebete kao i sa unutrasnje strane butina isto takve rezove simetricno na obe butine. Pomislila sam da nema to neke veze sa necim drugim jer ja doktorki na koznom nisam rekla to sa nogama jer tada nisam ni imala. Sve to se desava od 02.06.08. i sada je stanje na ruci posle skinute kozice crvenilo , jos uvek mazem beloderm ali se plasim da nema to neke veze sa desavanjem nesto u organizmu, pa se ispoljava na kozi.Napominjem da nemam nikakvih problema sa ujedima komaraca ,moja koza nikada nije reagovala na njih (nemam osetljivu kozu) pa mesve ovo zbunilo narocito deo sa belicastim otorvom ili sta vec. Koza mi je jako cista i suva . Da li je moguce da me je neka zivotinjka ujela, mada ne znam koja bi kada stanujem na sedmom spratu i osim komaraca i neke bubice koje lete nema drugih gmizavaca.. Akoje sve to tako pitala bih vas da li smem da (kada sve zaraste) mazem sa Saljicevim melemom da mi ne ostane oziljak. Inace imam 40 godina. Hvala na odgovoru i izvinite na opsirnom i slikovitom problemu.

    Odgovoreno: 10. 06. 2008.
    • Na  zalost ,i pored Vase opsirnosti,niste mi dali dovoljno podataka da bih mogla postaviti dijagnozu.Ali zato mogu primetiti da volite da Vas lece apotekari ,a ne lekari.Da nebi komplikovali bespotrebno,javite se svom izabranom dermatologu i sledite njegove savete.

Komentari na pitanje: #6394

    • Imam problem sa licem pojavilo mi se frzice od znoja i prašine, sa čime je najboje mazati?