Imam jedan dugogodisnji problem, mada mi to ranije nije delovalo kao problem, ali nakon niza godina uocila sam odredjene burne reakcije organizma.Naime, ranije ,u mladjem uzrastu kad sam primala vakcine, meni je ruka stravicno oticala, nikome nije bilo tako kao meni, ali posle par dana bi se taj otok povukao, pa nisu radjena nikakva ispitivanja.Takodje, na ubode komarca mi se javlja veliki otok, koji opet posle nekoliko dana spada.Prosle godine nakon sto me , na moru, ujela meduza otok je stajao neko vreme, ali se kasnije tokom par mesci s vremena na vreme javljao svrab na tom mestu,i to cak i posle 6 meseci. I konacno, pre 6 meseci sam ubrizgala u gornju usnu nesto manje od 1cm3 hijaluronske kiseline;2 meseca nakon ubrizgavanja usna mi je jako otekla i to je trajalo 2-3 dana,tada sam samo stavljala led.To se isto desilo i pre nekoliko dana,evo 6 meseci nakon ubrizgavanja, opet mi je usna jako bila otekla,ali sada je prilicno spalo posto sam po preporuci dr pocela piti antibiotik.Napominjem da je ovom otoku usana u oba slucaja prethodio virus gripa i temperatura.O cemu se to radi kod mene, da li o nekom imunoloskom problemu, da li je potrebno neko dodatno ispitivanje ?Hvala

    Odgovoreno: 28. 05. 2008.
    • Na zalost, nemam dovoljno podataka da bih Vam mogla  pouzdano reci, ali na osnovu Vaseg pisma rekla bih da ste atopicar.Atopija je konstitucionalno stanje i znaci da malo burnije reagujete na uobicajene stimuluse iz spoljasnje sredine. Ne zasluzuje neku posebnu paznju ni  brigu.