Postovana, imam vec nekih 2 god. imam problem sa pityriasis versicolor. Bio sam kod dermatologa i on mi je prepisao daktanol mast. Koristio sam tu mast u kombinaciji sa mycoseb samponom i 5% -7% alkoholnim rastvorom salicila. Fleke su i dalje savojim mestima gde su i bile, malo su se smanjile ali se na suncu prosire. Dali postoji neki lekovi za oralnu primenu?

    Odgovoreno: 25. 05. 2008.
    • Svakako da postoji lek za sistemsku-peroralnu primenu,no Pytiriasis versicolor izaziva kvasnica koja je inace normalno prisutna na nasoj kozi te je nemoguce uklonoti je u potpunosti.Zapravo treba spreciti njen prelaz u oblik koji dovodi do ove krajnje bezopasne ali i uporne povrsne infekcije koze.Predlazem vam da pre svega obavite pregled pod Wood-ovom lampom.Ukoliko Vam je potreban savet sta i kako koristiti i kako se ponasati, javite se ponovu,pokusacu da Vamsavetima  pomognem .