Postovana, Imam 35 godina, majka sam dvoje dece, redovnu menstruaciju, ne pijem lekove,i ne bolujem od hronicne bolesti.Elem, u poslednjih tri godina pojavile su mi se tamne fleke na celu i odrazima,koje su intenzivnije boje leti.Kada sam posetila naseg dermatologa ,rekla mi je da se radi o hipesenzibilnosti , da se cuvam od izlaganja suncu i propisala mi kremu Fade-out. Krema nije pomogla a sa zracima sunca fleke su intenzivnije i pretsavljaju mi estetski ali i psiholoski problem.Moje pitanje za Vas je : da li postoji nacin da se preciznije dijagnostikuje moj problem i sta mi je ciniti? S postovanjem unapred zahvalna Aleksandra

    Odgovoreno: 26. 05. 2008.
    • Pomenute promene treba pogledati  klinicki ,a po potrebi i dermoskopski.pokusajte sa upotrebom antisolarnih trema sa zastitnim faktorom SPF>15 preko dana obavezno,otprilike na 2-3 sata.Uvece mozete koristiti neku kremu sa vocnim kiselinama.Danas se na trzistu mogu naci i tzv antipigmentne kreme za uklanjanje flekica.Mozete pokusati i sa nekom od njih-predlazem vam npr Eucerinov  antipigment fluid.