Postovana dr Zlatanovic, Pisem Vam ponovo u nadi da cete mi pomoci.Iako sam sa sajta procitala sve o genitalnom herpesu,interesuje me koliko bih pre odlaska na letovanje trebala da preventivno uzimam Aciklovir i u kojoj dozi? Unapred Vam hvala!

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Terapiju Aciklovir tabletama zapocnite tek u slucaju pojave prodroma tj.kada osetite peckanje,svrab,ziganje ili slicno. Podrucje na kom Vam se obicno javljaju herpeticne promene stitite od direktne sunceve svetlosti.Koristite antisolarne kreme i multivitaminske preparate,presvlacite mokar kupaci kostim i cuvajte se promaje.
      Iskreno se nadam da sam Vam bar malo  pomogla.Ukoliko imate jos pitanja javite se ponovo.Ujedno se izvinjavam zbog pauze u davanju odgovora ,ali  i ja sam zasluzila malo odmora,nadam se.