Postovana, imam vec nekih 2 god. imam problem sa pityriasis versicolor. Bio sam kod dermatologa i on mi je prepisao daktanol mast. Koristio sam tu mast u kombinaciji sa mycoseb samponom i 5% -7% alkoholnim rastvorom salicila. Fleke su i dalje savojim mestima gde su i bile, malo su se smanjile ali se na suncu prosire. Dali postoji neki lekovi za oralnu primenu?

    Odgovoreno: 21. 05. 2008.
    • Predlazem Vam da uradite pregled pod Wood-ovom lampom koji cepokazati da li jos uvek postoji gljivicna infekcija  ili su to samo rezidualne hipo/hiperpigmentacije.Nakon obavljenog pregleda javite mi se kako bi predlozili dalju terapiju.
      Ujedno se izvinjavam zbog zakasnelog odgovora.