Interesuje me šta je to para psorijaza, kako se leči i da li se godinama povlači. Ova dijagnoza je data mojoj ćerki na kožnoj klinici.

    Odgovoreno: 02. 03. 2007.

    • Parapsorijaza samo izgledom podseca na psorijazu, ali nema nikakve veze sa ovo bolescu. Ne zna se uzrok nastanka, postoji vise formi, medjusobno razlicitih. Terapijski odgovor je krajnje individualan, za blize informacije javiti se dermatologu, zbog kompleksnosti terapije i pontrebnih ispitivanja. Bolest zahteva redovne kontrole. Ubrzo cemo I na sajtu obraditi ovu temu.

Komentari na pitanje: #47