Pre jedno 2 meseca iz cista mira u vecernjim satima je pocela nenormalno da me pecka koza... s tim kad bih se pocesala ostajali bi ispupceni tragovi na kozi... to je trajalo tako par dana, ja sam iz upotrebe iskljucila sve kozmeticke preparate misleci da nije povezano s tim. Medjutim nije prestalo,cak sta vise tacno postoje intervali u toku dana kad pocne da me pecka, pogotovo posle tusiranja. Nema osipa, niti bilo kakvih drugih promena na kozi. Obratila sam se lekaru na klinici U Dzordza Vasingtona i ona je
    konstatovala da je u pitanju stres i da ukoliko se ne smiri da dodjem da mi prepise anitidepresive????? Proslo je prilicno vremena, smanjilo se ali i dalje je ostalo peckanje posle tusiranja, pa ne znam sta sad dalje da radim?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Promene koje ste opisali najvise mi lice na dermografizam-jednu od formi urtikarije koja se obicno  javlja kod napetih osoba.Otuda je doktorka spomenula stres i antidepresive.Savetiuem Vam da se tusirate
      mlakom vodom jer jako topla voda provocira pojavu pomenutih promena.Koristite Vitamin B6 i sledite upute svog dermatologa.
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog