Postovana doktorko,
    Ja bih zamolio za savet kako da pripremim svoju kozu za predstojece  leto, s obzirom da godinama unazad imam velike probleme sa crvenim pecatima  koji se iz dana u dan sire od trenutka kad se pojave, i koji nepodnosljivo  svrbe. To crvenilo i svrab se znacajno smire do kraja dana ali sve iznova i jos gore odmah sledeci dan. Dermatolog mi je prosle godine rekao da mi je  koza izuzetno osetljiva i to je sve cega se secam. Sirenje pocinje od grudi i ide ka ramenima, rukama, i trbuhu dok sve ne pocrveni.
    Hvala unapred..

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    •       Pre svega se javite dermatologu na pregled onda kada imate kozne promene.Da bi lecenje bilo delotvorno neophodno je da dijagnoza bude tacno postavljena.Nakon toga,dermatolog ce Vam preporuciti adekvatnu terapiju koja ce verovatno sadrzati upotrebu krema sa visokim zastitnim faktorom ,nosenje adekvatne odece i sredstava(naocare,sesire. . . ).Mogica je lagana priprema koze u solariumima ali samo u dogovoru sa dermatologom i pod njegovim nadzorom.Od skora na nasem trzistu su prisutni  i preparati HELIOCARE koje bih Vam preporucila.Porazgovarajte o njima  sa svojim dermatologom.
      dr Zorana Zlatanovic
      dermatovenerolog