Postovani,neznam da li je problem jako veliki ili je to samo moja briga....imam cerkicu od 6,5 god.u novembru joj se na temenu glave pojavio pecat oblika dinara,dlaka je pocela da otpada i stvorile su se sive ljuspice,kasnije su pocele da se stvaraju i gnojanice, dijagnoza je bila tinea superf.cupilliti .dobila je mucoseb sampon i tablete,neizmenicno je koristila daktanol,crveni rastvor,obytin kremu i rastvor,gentamicin i antibiotike hemomicin,cefaleksin idr...2 meseca je pila mucoseb,medjutim od silnih krema koza joj se izritirala postala je crvena i dalje je imala gnojne bubuljice,tada smo prestali sa ovim kremama i koristili smo kremu N a potom kremu K1,lekari su nam rekli da to crvenilo vise nije gljivicno vec da je sada alergijsko i 10 dana je pila presing sirup,mada nije bila poslata na nikakve mikro-laboratoriske analize, njoj se to crvenilo trenutno povuce i nema ga par dana a potom se ponovo pojavi.inace na mestu gde je imala pecat dlaka je kompletno sva izrasla,sad! a nas muci to crvenilo koje se ne povlaci a izgleda kao da se siri.Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 03. 2008.
    • Predlazem Vam da se javite dermatologu kako bi se obavila laboratorijska ispitivanja(DMP-nativni preparat,kultivacija uzrocnika iz kulture materijala-i skvame i dlaka,pregled Wood-ovom lampom).Ne bi bilo lose da proverite i biohemijske analize,narocito jetrine enzime zbog upotrebe Mycoseb tbl.Ukoliko analize pokazu da jos uvek ima gljivicne infekcije predlozila bih Vam neki drugi lek-za decu je Grizeofulvin zlatni standard.Jedini nedostatak je sto ga nema na nasem trzistu.Javite mi se kada obavite sva ova ispitivanja,i naravno ukoliko zelite nesto vise informacija o Tinei capitis.Sto se tice pomennutog crvenila pokusajte sa Tridermom koji cete nanositi 2xdnevno. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog