Imam 40 godina i pokusavam da zatrudnim pa za psorijazu ne smem da koristim kortikosteroide. Sta preporucujete? Meni leti sunce i more puno pomognu. Pozdrav PS Postavila sam pitanje i vasem endokrinologu da li PUVA zracenje utice na hipotireozu jer sam tako cula.

    Odgovoreno: 24. 03. 2008.
    • Psorijaza je oboljenje koje se moze manifestovati na razlicitim lokalizacijama i razlicitog intenziteta te je i klinicka slika razlicita.Odabir terapijskog modaliteta zavisi od svih pomenutih faktora i nekih drugih naravno.Ordiniranje terapije elektronskim putem Vam nikako ne bih preporucila. Javite se dermatologu koji ce Vas sagledati u potpunosti i predloziti najadekvatniju terapiju. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog