Obracam vam se ovim putem za preporuku za tretiranje ožiljka. Moje dete,devojcica od 7 godina operisala je na Institutu za majku i dete,Beograd, nevus pigmentosus congenitalis intrmedialis reg femoris,Excisio in toto,velicine 8,5 X 3,5 cm.Rana ušivena u tri sloja odgore postavljen produžni intradermalni šav.HP nalaz uredan.U pocetku je postojala reakcija na potkožne konce.Do sada sam koristila Jomelop E,Šaljicev melem. Hirurg koji je operisao dete preporucuje aposutnu primenu CICA- CARE Smith & Nephew silikonske plocice.Želim mišljenje još jednog hirurga.Od operacije je prošlo sedam meseca. U jednom delu ožilak je hipertrofičan. Unapred zahvalna .

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Zao mi je ,ali ja sam dermatovenerolog a ne hirurg. No upravo se dermatolozi bave oziljcima.Postoje brojni terapijski modaliteti (lasero terapija,Krio terapija,aplikacija kortikosteroida,radio terapija. . ) Na osnovu klinickog pregleda lekar predlaze metodu koja najvise odgovara a zavisi od vrste oziljka,lokalizacije oziljka,starosti pacijenta ali i oziljka. . .Nazalost nemam iskustva sa pomenutim preparatom ali na osnovu svega sto sam o njemu procitala mogu Vam ga preporuciti.Molila bih Vas da mi posljete Vase licno iskustvo . dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog