Poštovana dr Zlatanovic, Nedavno sam Vam pisala o problemu koji imama - Poštovana doktorko, kako u svom mestu nisam uspela da dobijem adekvatnu terapiju, pišem Vam ukoliko možete da mi pomognete u vezi problema koji imam. Naime, na domalom prstu kod oba stopala već duže vreme imam određeno zadebljanje, pretpostavljam od obuće. Ne znam da li je u pitanje kurje oko, mada nisu ti simptomi, nema srednji deo koji je tamniji, nije bolno ni na dodir ni ovako, kada se omekša koža mogu da skinem deo, mada krug i dalje ostaje i koža na tom mestu vremenom opet se zadebljava. Molim Vas ako možete da mi preporučite terapiju. Unapred hvala! -rekli ste ako mogu da prilozim i fotografije. Njih mozete da pogledate na:http://picasaweb.google.com/majagenator/Stopalo?authkey=r-8pm8fl4TY Unapred zahvalna,

    Odgovoreno: 12. 03. 2008.
    • Promene koje imate su posledica stalnog pritiska -moglo bi se reci posledica statickog poremecaja-najverovatnije od obuce.Pokusajte sa upotrebom specijalnih sundjercica dr.Scholl koji sadrze disk sa salicilom.Nosite ih obavezno dok spavate a u toku dana koliko ste u mogucnosti.Nakon toga Vam predlazem terapiju tecnim azotom. U medjuvremenu mi posaljite slike promena. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog