Postovana doktorko, Potreban mi je vas savet u lecenu afti. Pre nekoliko meseci mojoj sestri(uzrasta 15 godina) se pojavio cmicak na oku koji je uz koriscenje određene masti koju je prepisao ocni lekar (ne znam tacan naziv) nestao. Posle nekoliko nedelja se ponovo pojavio cmicak ali na drugom oku (nesto veci i bolniji) da bi lekar ponovo prepisao istu terapiju pritom ne uzimajucu u obzir da je mozda uzrocnik Streptokoka, sto se kasnije i ustanovilo kada je uradjen bris u jednoj privatnoj laboratoriji na moje insistiranje kada sam procitala na vasem sajtu o tome. Naravno, kada smo odneli rezultate doktor opste prakse je prepisao terapiju (Cliacil-dve kutije) smatrajucu da nakon toga ne treba da se uradi ponovo bris. Od uzimanja terapije je proslo mesec dana da bi se sada pojavile afte ( koje su jako bolne- precnika 5-7 mm). Posto se kao moguci uzrocnik afti pominje i Streptokoka, sta sad treba primeniti od terapije ukoliko se utvrdi da je i dalje prisutna i sta treba koristiti kako bi se ubla! zio bol i afte nestale u najkracem roku. Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 06. 03. 2008.

Komentari na pitanje: #3620

    • Poštovani doktore. Imam već duže vreme problem sa kosom. Imam kožne naslage na glavi i opada mi kosa? Koristio sam razni sprejevi i šamponi. Ali nema rezultata. Ako možete nekako da mi pomognete?