Postovana,zbog urtikarije koja mi se javlja od maja 2007,dermatolog me je poslala u KCS institut za dermatologiju u neku vrstu dnevne bolnice na detaljno ispitivanje.Ona kaze da je moguci uzrok Campylobakter jejuni jer imam i stomacne tegobe,a urtike mi se javljaju gotovo svaki dan ako ne pijem flonidan.Sta mislite,sta ce jos preduzeti za testiranje,koje analize.Leukociti su mi 3,6x10 na 9 i hemoglobin 110 zbog kojih se malo zabrinula i rekla da to treba pratiti.Nisam davala stolicu na pregled.U medjuvremenu sam bila kod ginekologa i cekam rezultate briseva.Koje jos bakterije i virusi mogu da uzrokuju ovo stanje? Hvala

    Odgovoreno: 28. 02. 2008.
    • U sigurnim ste rukama! Psihicka napetost samo moze pogorsati Vase stanje.Sto se tice mogucih "okidaca" za pojavu urtika spisak je bas podugacak.Najrazlicitije infekcije (bakterijske,gljivicne,virusne),lekovi,hemikalije,paraziti,alergeni,namirnice i dodaci hrani,sunce ,hladnoca,napor. . . mogu razlicitim mehanizmima dovesti do pojave urtika. Alergoloski testovi koje ste pomenuli mogu se izvoditi po stogo utvrdjrnim pravilima-da nemate promene na koze,da niste pod terapijopm antihistaminicima.. .Nemojte mnogo ocekivati od ovih testova . Na Institutu ce Vas kompletno sagledati i predloziti najadekvatniju terapiju .Na Vama je da sledite savete i uputstva. dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog