Postovana dr Zlatanovic, pre izvesnog vremena sam Vam napisala da imam problem sa urtikama po telu,najvise oko laktova,sedalnom predelu,nadlakticama,podlakticama,stopalima,sakama i usnama koje svrbe,oticu i bole gotovo svaki dan,pa se sele na drugo mesto,ali to su mesta koja se cesce ponavljaju.To traje od maja 2007.Poslusala sam vas i krenula na ispitivanje.Evo rezultata: erit.4,19x10 na 12, leukoc.3,6 x10 na 9;leuk.formula:granul. 1,6 x10 na 9 (snizeni), limfociti 1,6 x10 na 9, ostali ukupno 0,4 x10 na 9;hemoglobin 110,hematokrit 0,34, tromboc. 212x10 na 9.Sedimentacija 6,fibrinogen 2,5:ukupni bilirubin pise oznaka "N",(verovatno normalan).Da ne duzim,AST,ALT,alkalna fosfataza,kreatinin,urea,glukoza (5,5),holesterol,trigliceridi normalni,proteini u krvi su 83,a ref.vrednosti su do 82. Urin je sa 15-20 eritrocita,dosta urata,ostalo je b.o.Urolog je otkrio pesak u levom bubregu. Alergolog odradio testiranja-sve je negativno.Poslao me je na ORL i da odradim snimak zuba,sinusa,bris grla,nosa.Prema anamnezi kaze da imam rhinosinusitis (sliva mi se sekret niz zdrelo,pricam kroz nos i kijam) i da odem stomatologu.Ako sve ovo bude u redu,sta dalje treba da uradim? Prepisao mi je Flonidan,nafazol kapi (sa gentamicinom i deksazonom pomesanim u kapima),fizioloski rastvor za nos. Sta dalje treba da odradim,ako je ovo u redu? Hvala!

    Odgovoreno: 27. 02. 2008.
    • Obavite sva predlozena ispitivanja ali posetite i gastroenterologa.Javite mi se nakon toga.Ako ste u mogucnosti napisite mi nesto i o obavljenim alergoloskim testiranjima-koji alergni su korisceni,kojom metodom i u kojim uslovima(da li ste u to vreme bili pod terapijom?) Da li ste napeti? dr Zorana Zlatanovic dermatovenerolog