Postovani, javljam Vam se sa jednim problemom koji me muci vec dosta vremena. Kao sto ste videli iz naslova, na stopalu, tacnije na bridu stopala imam kurje oko. Pretpostavljam da sam ga zadobio noseci losu obucu. Probao sam na razne nacine da ga uklonim ali nista nije davalo efekta. U pocetku sam koristio posebne flastere namenjene za uklanjanje kurjeg oka, ali videci da ne donosi nikakve rezultate, probao sam za jednim preparatom koji i trenutno koristim. Pretpostavljam da ste culi za njega, Clavex. Koristim ga vec 7 dana i jos uvek nema nikakvih promena. Posle nekoliko dana koriscenja probao sam ziletom da odstranim koren kurjeg oka, ali da ironija bude jos veca napravio sam ranu zbog koje mi je otezano hodanje. Imam 17 godina, aktivno se bavim karateom i dosta mi je tesko da u ovakvim uslovima treniram. Zato Vas i molim za misljenje tj. savet koji bi mi pomogao da sto pre uklonim kurje oko.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 03. 2007.

    • Kurje oko(Clavus) je ograniceno zadebljanje koze u obliku trna koje pritiska nervne zavrsetke ili zglobne omotace(otuda izuzetno jak bol na dodir).Nastaje kao posledica dugotrajnog ponovljenog pritiska na kozu koja naleze na cvrstu podlogu (kost).Za nastanak se najcesce okrivljuju -tesna obuca i nepravilan hod(staticki poremecaj).Sto se terapije tice pocinje se sa upotrebom keratolitickih masti(10%,15% pa i 20% salicil u vazelinu) a zatim su na raspolaganju elektrokauter,radiotalasi,krioterapija tecnim azotom...ekskohleacija....Nakon uklanjanja clavusa ukloniti i uzrok!!! Neophodna je upotreba specijalnih jastucica i korekcija statickog poremecaja. dr Zorana Zlatanovic