Postovanje! Imam problem sa perutanjem cela. Cesto se pojavi posle kupanja. Pridjem blize ogledalu i vidim sitne bele komadice, odstranim ih, nekako izgleda kao da se ljuti. Lice mi u principu izgleda u redu, ne pece me, nista mi ne smeta. Da, isto tako koza kod obrva se peruta. Ponekad se uopste ne peruta, ponekad malo, ponekad vise, ujutru i posle kupanja. Bio sam pre nekoliko godina kod oftamologa radi prepisivanja sociva, i zbog svraba u ocima i rekli su mi da mi se koza iznad ociju(obrve) peruta i da upada u oci, te da ne nije preporucljivo sociva. Dobio sam neki preparat, i nista nije pomoglo. Da li je neki nedostatak ishrane, vitamina, ne znam. Smeta mi zato sto mi ta "perut" cesto upada u oci i svrbe me. I malo mi je koza crvena. U pitanju je samo deo cela. Bliza ocima. Imate li neke sugestije, da li ste sretali ovakve slucajeve, sta to moze da bude! Pozdrav!

    Odgovoreno: 20. 02. 2008.
    • Po svemu sudeci Vi ste "seboroicar"(Dg:Status seborrhoicus).Vasa koza zahteva stalnu negu-treba otkloniti suvisnu masnocu ali ne agresivnim sredstvima jer je koza sklona iritaciji.Istovremeno koza treba da zadrzi vlaznost.A sve to nije ni malo lako.I kada sve radite kako treba moze lako doci do pogorsanja u smislu perutanja,crvenila vrlo cesto uz subjektivni osecaj peckanja ,svraba . . .Pokusajte sa samponima Ducray ili Squaphane.Njima cete prati kosu i tom prilikom umiti i lice.Nadam se da cete biti zadovoljni.Javite se ako ima te jos pitanja. dr Zorana Zlatanovic